VIDEO| Porcușorul Elvis prezice victoria Angliei în sferturile EURO 2020. A ales corect și la meciul cu Germania

Porcușorul pe nume Elvis de la Grădina Zoologică din Bristol prezice victoria Angliei în meciul cu Ucraina, din faza sferturilor de finală a campionatului EURO 2020. Porcul din rasa Visayan și prietenul lui de la Zoo, Polly – din rasa porcină West Country -, au ghicit și câștigătorul din partida cu Germania, din optimi, alegând să mănânce din cutia marcată cu steagul Angliei.

Vineri, Elvis a optat să servească cina tot din cutia marcată cu drapelul englez, în detrimentul cutiei cu cel ucrainean, sugerând că echipa condusă de Gareth Southgate va avansa în semifinale.

Porcii de la Bristol fac parte dintr-un grup select de clarvăzători din regnul animal care au reușit să prezică rezultate fotbalistice – cel mai faimos animal este caracatița Paul, care a prezis corect rezultatele naționalei Germaniei la EURO 2008 și la Mondialul din 2010.

Anglia joacă de la ora 22:00 împotriva Ucrainei, pe Stadionul Olimpico din Roma.