Evenimente

  • 6 - 7

    Shape Your Body after New Years Eve

    20.00

    @ Linotip - Centru Independent Coregrafic

  • 6

    Teatru: „Caramitru-Mălăele, câte-n lună şi în stele”

    20.00

    @ Teatrul Național I. L. Caragiale

  • 6

    Infinitea Music InFusion – Gabriela Costa si Alex Man

    20.00-22.00

    @ Ceainăria Infinitea

  • 7

    Teatru: Dineu cu proști

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 7

    Teatru: Boeing Boeing

    19.00 -21.00

    @ Teatrul Elisabeta

  • 8

    Lenny Kravitz Tribute Concert @ Tribute Nights

    19.30-23.30

    @ Berăria H

  • 8

    Madama Butterfly de Giacomo Puccini

    18.30-21.30

    @ Opera Națională București

  • 8

    Linea Jazz Nights | I’ve Got The World On A String

    20.00

    @ Linea / Closer To The Moon

  • 9

    Spărgătorul de nuci de Piotr Ilici Ceaikovski

    18.30-21.30

    @ Opera Națională București

  • 9

    Spectacolul internațional de dans TRACES/ Festivalul Europalia

    19.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 9

    6 Scurtmetraje Românești

    19.00-21.30

    @ MARe/Muzeul de Artă Recentă

  • 9

    Dragoste 2. America la Cinema Union

    20.00-21.15

    @ Cinemateca Union

  • 10 - 11

    Revelionul Food Truck-erilor 2020

    20.00 -03.00

    @ Victoria Hub

  • 13

    Spectacolul Cine era Eminescu?

    18.00 -19.30

    @ Muzeul Naţional al Literaturii Române

  • 13

    Cum îmi gestionez mai bine banii: Atelier de educaţie financiară

    19.00 -21.00

    @ Fundația Calea Victoriei

  • 13

    Curs „Conace şi case boiereşti din România”

    19.00

    @ Fundatia Calea Victoriei

  • 13

    Spectacol: Dragostea durează 3 ANI

    19.00 - 2030

    @ The Institute

  • 13

    Infinitea Music InFusion / Mihai Melinescu si Tudor Anghelescu

    20.00 - 23.00

    @ Ceainăria Infinitea

  • 14

    Lacul Lebedelor – Balet pe gheață la Sala Palatului

    20.00

    @ Sala Palatului

  • 14

    Preşul, de Ion Băieşu

    19.30

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 14

    Teatru: Class

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 14

    Spectacolul Băiatul din Brooklyn

    19.00-21.30

    @ Teatrul Evreiesc de Stat

  • 14

    Marta Popovici Trio

    20.00-22.30

    @ Green Hours jazz&theatre-café

  • 15

    Teatru: Lumea-i visul sufletelor noastre

    19.45

    @ Casa Caragiale

  • 15

    Cuvinte ilustrate: povești românești pe bandă desenată

    11.00 - 21.00

    @ ARCUB

  • 16

    Cerere în căsătorie de A.P.Cehov

    20.00 - 21.00

    @ Casa Caragiale

  • 16

    Cineclub Film Menu: Bande à part

    19.30-21.30

    @ UNATC

  • 16

    Recital de chitară – Samba do Bucharest

    19.00

    @ Universitatea Națională de Muzică

  • 16

    „Pelicanul” de August Strindberg

    20.00

    @ Unteatru

  • 17

    Dineu cu proști

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 17

    Omul cel bun din Seciuan de Bertolt Brecht, regia Andrei Şerban

    19.00 -22.00

    @ Teatrul Bulandra Sala Toma Caragiu

  • 17 - 19

    Oscar Weekend 2020

    @ Cinema Elvira Popescu

  • 17

    Trubadurul de Giuseppe Verdi

    18.30-21.30

    @ Opera Naționala

  • 17

    Deschiderea Anului Beethoven – 250 de ani

    19.00-21.00

    @ Filarmonica "George Enescu"

  • 18

    Pisica pe acoperişul fierbinte de Tennessee Williams

    19.00-20.30

    @ Bulandra

  • 19

    Treapta a noua de Tom Ziegler, regia Anca Maria Colţeanu

    19.00-20.15

    @ Teatrul Bulandra Sala Toma Caragiu

  • 19

    Butoiul cu pulbere de Dejan Dukovski

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 20

    Coaste din viata lui Adam

    19.00

    @ TEATRUL DE COMEDIE

  • 23

    În MARe cu Vlad Nancă

    19:00-21:00

    @ pin MARe/Muzeul de Artă Recentă

  • 23

    Monștri. | Proiecție la Cinema MȚR

    18:00 - 21:00

    @ Cinema Muzeul Țăranului - Strada Monetăriei nr 3 | Muzeul Țăranului, București

  • 23

    Concert omagial Django Reinhardt cu Hot Club de Bucharest

    21:15 - 22:15

    @ Teatrul de Artă București Sfântul Ștefan 21, 023996 București

  • 23

    Puseu de iubire

    20:00 - 21:30

    @ Green Hours jazz-café Calea Victoriei 120 | Bucureşti, România

  • 24

    Taraful de la Vărbilău & Ligia Keșișian

    22:00 - 05:00

    @ Apollo111 Barul 23-25 Ion Brezoianu street, 010131 București

  • 25

    Concert Taraf de Caliu pe Casa Poporului

    16:00 - 23:00

    @ pin Dialogue MNAC

  • 26

    Coada de Israel Horovitz, regia Iarina Demian

    20:00 - 21:20

    @ Bulandra Bulevardul Schitu Măgureanu 1

  • 27

    L’immagine dell’ebreo / Imaginea evreului

    17:00 - 19:00

    @ Istituto Italiano di Cultura Bucarest Aleea Alexandru 41, Sector 1, 011822 București

  • 29

    Teatru: Dumnezeu se îmbracă de la second-hand

    19.30-21.30

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 29

    Concert Lucia & Muse Quarte

    20.00 - 23.00

    @ Expirat

  • 30

    Moda „Anilor nebuni” (ediția II)

    18:30 - 21:00

    @ Muzeul Micul Paris Lipscani 41, București

  • 30

    Concert Mircea Baniciu & BAND

    21.30 - 23.30

    @ Hard Rock Cafe

  • 31

    Călătorie în Bucureştiul fanariot

    19.00-21.00

    @ Fundatia Calea Victoriei

  • 1 - 2

    Magical Dinner with Alexandra Usurelu

    20.00

    @ 14thLANE

  • 1 - 2

    Magical Dinner with Alexandra Usurelu

    20.00

    @ 14thLANE

  • 3

    Difuzare Nostalgia Dictaturii

    18.00

    @ Cinema Elvire Popesco

  • 3

    Vernisajul expoziției Pisica Pătrată

    19.00-22.00

    @ Institutul Cervantes Vernisajul

  • 3

    „Pescărușul” de A.P. Cehov, regia Andrei Șerban

    19.00

    @ unteatru

  • 3

    Infinitea Music InFusion – Nud Jazz Duo

    20.00

    @ Ceainăria Infinitea

  • 5

    Robin and the Backstabbers

    21.00

    @ Expirat

  • 5

    Lansare Ismail Kadare – Călărețul cu șoim

    19.00

    @ Librăria Humanitas de la Cişmigiu

  • 5

    Car(o)usel după Ferenc Molnar, regia Andrei Şerban

    19.00

    @ Bulandra

  • 5

    „Ce zile frumoase!” de Samuel Beckett

    19.30

    @ unteatru

  • 5

    Concert VAMA

    9.30

    @ Hard Rock Cafe Bucharest

  • 6

    Șuie Paparude

    21.00

    @ Expirat

  • 6

    UFO

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 6

    Crimă şi pedeapsă după F.M. Dostoievski, regia Yuri Kordonsky

    18.30

    @ Teatrul Bulandra Sala Toma Caragiu

  • 6

    „Vârstele Lunii” de Sam Shepard

    20.00

    @ Unteatru

  • 6

    Concert Vita de Vie – Acustic

    21.30

    @ Hard Rock Cafe

  • 7

    Concert Proconsul

    22.30

    @ Hard Rock Cafe Bucharest

  • 8

    The Mono Jacks lansează albumul „Gloria” / invitați: byron, Rockabella

    19.00-21.00

    @ Arenele Romane

  • 10

    Parcurile americane – film documentar

    18.00

    @ OK Center România

  • 10

    Documentarul de luni // Creativ // de Ioana Grigore

    19.00

    @ Londohome

  • 10

    Erik Truffaz Quartet la Jazz Nouveau

    20.00

    @ Control Club

  • 10

    Infinitea Music InFusion – Povești din America Latină

    20.00

    @ Ceainăria Infinitea

  • 11

    Richard al III-lea de William Shakespeare, regia Andrei Şerban

    19.00

    @ Bulandra

  • 11

    Spectacol Angajat la doi patroni

    19.00

    @ Teatrul Mic

  • 11

    Dezbatere // Camerele moarte vorbesc tare // Gregor Schneider

    18.00

    @ Goethe-Institut Bucuresti

  • 11

    Idei în Agora cu Vasile Ernu. Ultimul copil al Imperiului

    18.00

    @ Casa Filipescu Cesianu

  • 11

    Post Muzica #10: Hasan Nasser

    20.00

    @ Rezidența BRD Scena9

  • 11

    Pepiniera: BlueVelvet & +SHE+

    20.00

    @ Expirat

  • 12

    30 de capodopere ale artei erotice europene

    19.00

    @ Fundatia Calea Victoriei

  • 12

    Introducere în istoria fotografiei

    19.00

    @ Fundatia Calea Victoriei

  • 12

    Festivalul de Muzică Lăutărească – Ionică Minune

    18.00

    @ Cinema PRO

  • 12

    Recital de pian – Stefan Lovin

    19.00

    @ Muzeul Municipiului București - Palatul Șuțu

  • 12

    Despre tandrețe

    19.00

    @ Teatrul Dramaturgilor Români

  • 15

    Corsarul de Adolphe Charles Adam

    18.30

    @ Opera Națională București

  • 17

    „La țigănci” după Mircea Eliade

    19.00

    @ unteatru

  • 17

    Tonbruket la Jazz Nouveau

    20.00

    @ Control Club

  • 17

    Infinitea Music InFusion – Andra Maria Trio

    20.00

    @ Ceainăria Infinitea

  • 17

    Dans contemporan: Stabat Mater

    20.00

    @ Linotip - Centru Independent Coregrafic

  • 17

    Theatre Russian Ballet Sankt Petersburg – Lacul Lebedelor

    18.00

    @ Opera Națională București

  • 17

    17 Monday Jazz by Emil Bîzgă

    20.30

    @ The Pub

  • 19

    Ziua Brâncuși – Lumea Brâncuși mai aproape de tine!

    14.00 - 19.30

    @ Muzeul Național de Artă al României

  • 19

    Cele mai frumoase mituri din istoria universală

    19.00

    @ Fundatia Calea Victoriei

  • 19

    Amos Oz – „Din ce este făcut un măr?“, convorbiri cu Shira Hadad

    19:00

    @ Librăria Humanitas de la Cişmigiu

  • 19

    Intersecțiile de miercuri. Sezonul 6.3

    19:00

    @ Rezidența Scena9

  • 20

    Jurnal de București. Memoriile unui ambasador american

    18.30

    @ Muzeul Municipiului Bucureşti - Palatul Suțu

  • 26

    Concert Robin And The Backstabbers

    21.30

    @ Hard Rock Cafe Bucharest

  • 7

    MARIZA

    19:00 - 22:00

    @ Sala Palatului, București

  • 8

    Boney M feat. Liz Mitchell

    20:00 - 22:30

    @ Sala Palatului, București

  • 14 - 15

    Richard Clayderman – La Belle Epoque

    20:00

    @ Ateneul Roman, Bucuresti

  • 28

    REPROGRAMAT – 28 APRILIE CRISTI MINCULESCU & VALTER & BORO

    19:30

    @ Sala Palatului, București

  • 31

    ANULAT! Damian Draghici & Brothers

    20:00 - 22:30

    @ Sala Palatului, București

  • 5

    Orfeu și Euridice – Live Stream Bulandra

    19:00

    @ SmartRadio.ro

  • 16

    HAUSER – Concert Special de Paste

    20:00

    @ Sala Palatului, București

  • 23 - 26

    Bucharest Fashion Film Festival

    @ Cinema Elvire Popesco, Teatrul Odeon, FIX | Botanical Bar & Promenada

  • 23

    Concert Alternosfera

    20.00

    @ Arenele Romane

  • 19

    Nick Mason’s (Pink Floyd) Saucerful Of Secrets

    19:00

    @ Arenele Romane

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente