Evenimente

  • 3

    Concert Carla’s Dreams – ReveliOFF 2020

    20.00

    @ Beraria H

  • 4

    Chatter #5

    22.30

    @ Club Control

  • 6 - 7

    Shape Your Body after New Years Eve

    20.00

    @ Linotip - Centru Independent Coregrafic

  • 6

    Teatru: „Caramitru-Mălăele, câte-n lună şi în stele”

    20.00

    @ Teatrul Național I. L. Caragiale

  • 6

    Infinitea Music InFusion – Gabriela Costa si Alex Man

    20.00-22.00

    @ Ceainăria Infinitea

  • 7

    Magical Spanish Night – Concert Extraordinar de Anul Nou 2020

    19.00-21.00

    @ Studioul de concerte “Mihail Jora” (Sala Radio)

  • 7

    Teatru: Dineu cu proști

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 7

    Teatru: Boeing Boeing

    19.00 -21.00

    @ Teatrul Elisabeta

  • 8

    Lenny Kravitz Tribute Concert @ Tribute Nights

    19.30-23.30

    @ Berăria H

  • 8

    Madama Butterfly de Giacomo Puccini

    18.30-21.30

    @ Opera Națională București

  • 8

    Linea Jazz Nights | I’ve Got The World On A String

    20.00

    @ Linea / Closer To The Moon

  • 9

    Spărgătorul de nuci de Piotr Ilici Ceaikovski

    18.30-21.30

    @ Opera Națională București

  • 9

    Spectacolul internațional de dans TRACES/ Festivalul Europalia

    19.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 9

    6 Scurtmetraje Românești

    19.00-21.30

    @ MARe/Muzeul de Artă Recentă

  • 9

    Dragoste 2. America la Cinema Union

    20.00-21.15

    @ Cinemateca Union

  • 10 - 11

    Revelionul Food Truck-erilor 2020

    20.00 -03.00

    @ Victoria Hub

  • 11 - 12

    Teatru: Stage Dogs

    19.300

    @ Teatrul Act

  • 13

    Spectacolul Cine era Eminescu?

    18.00 -19.30

    @ Muzeul Naţional al Literaturii Române

  • 13

    Cum îmi gestionez mai bine banii: Atelier de educaţie financiară

    19.00 -21.00

    @ Fundația Calea Victoriei

  • 13

    Curs „Conace şi case boiereşti din România”

    19.00

    @ Fundatia Calea Victoriei

  • 13

    Spectacol: Dragostea durează 3 ANI

    19.00 - 2030

    @ The Institute

  • 13

    Infinitea Music InFusion / Mihai Melinescu si Tudor Anghelescu

    20.00 - 23.00

    @ Ceainăria Infinitea

  • 14

    Lacul Lebedelor – Balet pe gheață la Sala Palatului

    20.00

    @ Sala Palatului

  • 14

    Preşul, de Ion Băieşu

    19.30

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 14

    Teatru: Class

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 14

    Spectacolul Băiatul din Brooklyn

    19.00-21.30

    @ Teatrul Evreiesc de Stat

  • 14

    Marta Popovici Trio

    20.00-22.30

    @ Green Hours jazz&theatre-café

  • 15

    Teatru: Lumea-i visul sufletelor noastre

    19.45

    @ Casa Caragiale

  • 15

    Cuvinte ilustrate: povești românești pe bandă desenată

    11.00 - 21.00

    @ ARCUB

  • 16

    Cerere în căsătorie de A.P.Cehov

    20.00 - 21.00

    @ Casa Caragiale

  • 16

    Cineclub Film Menu: Bande à part

    19.30-21.30

    @ UNATC

  • 16

    Recital de chitară – Samba do Bucharest

    19.00

    @ Universitatea Națională de Muzică

  • 16

    „Pelicanul” de August Strindberg

    20.00

    @ Unteatru

  • 17

    Dineu cu proști

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 17

    Omul cel bun din Seciuan de Bertolt Brecht, regia Andrei Şerban

    19.00 -22.00

    @ Teatrul Bulandra Sala Toma Caragiu

  • 17 - 19

    Oscar Weekend 2020

    @ Cinema Elvira Popescu

  • 17

    Trubadurul de Giuseppe Verdi

    18.30-21.30

    @ Opera Naționala

  • 17

    Deschiderea Anului Beethoven – 250 de ani

    19.00-21.00

    @ Filarmonica "George Enescu"

  • 18

    Pisica pe acoperişul fierbinte de Tennessee Williams

    19.00-20.30

    @ Bulandra

  • 19

    Treapta a noua de Tom Ziegler, regia Anca Maria Colţeanu

    19.00-20.15

    @ Teatrul Bulandra Sala Toma Caragiu

  • 19

    Butoiul cu pulbere de Dejan Dukovski

    20.00

    @ Teatrul Naţional "I. L. Caragiale" Bucureşti

  • 20

    Coaste din viata lui Adam

    19.00

    @ TEATRUL DE COMEDIE

  • 23

    În MARe cu Vlad Nancă

    19:00-21:00

    @ pin MARe/Muzeul de Artă Recentă

  • 23

    Monștri. | Proiecție la Cinema MȚR

    18:00 - 21:00

    @ Cinema Muzeul Țăranului - Strada Monetăriei nr 3 | Muzeul Țăranului, București

  • 23

    Concert omagial Django Reinhardt cu Hot Club de Bucharest

    21:15 - 22:15

    @ Teatrul de Artă București Sfântul Ștefan 21, 023996 București

  • 23

    Puseu de iubire

    20:00 - 21:30

    @ Green Hours jazz-café Calea Victoriei 120 | Bucureşti, România

  • 24

    Taraful de la Vărbilău & Ligia Keșișian

    22:00 - 05:00

    @ Apollo111 Barul 23-25 Ion Brezoianu street, 010131 București

  • 25

    Concert Taraf de Caliu pe Casa Poporului

    16:00 - 23:00

    @ pin Dialogue MNAC

  • 26

    Coada de Israel Horovitz, regia Iarina Demian

    20:00 - 21:20

    @ Bulandra Bulevardul Schitu Măgureanu 1

  • 27

    L’immagine dell’ebreo / Imaginea evreului

    17:00 - 19:00

    @ Istituto Italiano di Cultura Bucarest Aleea Alexandru 41, Sector 1, 011822 București

  • 30

    Moda „Anilor nebuni” (ediția II)

    18:30 - 21:00

    @ Muzeul Micul Paris Lipscani 41, București

Nu există evenimente

  • 5

    Concert Silvia Pérez Cruz la Cinema Pro

    20:00 - 21:30

    @ Cinema Pro

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente

Nu există evenimente