VIDEO| O minge șutată de Cristiano Ronaldo se oprește în capul unei femei și o pune la pământ. Portughezul i-a oferit primul ajutor

Cristiano Ronaldo, proaspăt revenit la echipa britanică Manchester United, își exersează loviturile de pedeapsă înainte de meciul din Champions League, contra elvețienilor de la BSC Young Boys. Este momentul în care șutează, iar mingea trece peste bara transversală și se oprește în capul unei femei steward, care, în urma loviturii, nu se mai poate ține pe picioare.

Femeia se întinde la pământ, iar Ronaldo sare imediat în ajutotul ei.

După câteva momente, timp în care starul portughez și membrii echipei de securitate i-au oferit primele îngrijiri, femeia reușește să se ridice.

Pentru a-și cere iertare, Ronaldo i-a oferit tricoul de joc inscripționat cu numele lui și cifra 7.

Jucătorul a reușit un șut mai precis în minutul 13 al meciului, prin care a deschis scorul în partida desfășurată pe 14 septembrie. Young Boys a reușit totuși să întoarcă rezultatul și a obținut cele trei puncte după golul de 2-1, marcat în prelungirile celei de-a doua reprize.

Sursa: New York Post