Stella McCartney și-a prezentat colecția dedicată Mamei Natură la Paris Fashion Week. Ce vezi în ultima zi de eveniment?
![Stella McCartney și-a prezentat colecția dedicată Mamei Natură la Paris Fashion Week. Ce vezi în ultima zi de eveniment?](https://media.smartradio.ro/2024/03/stella2.png)
- Penultima zi la Paris Fashion Week aduce în lumina reflectoarelor designeri precum Stella McCartney sau Marine Serre.
- Creatoarea britanică, Stella McCartney este consacrată pentru tributul pe care-l aduce mediului cu piesele sale create din materiale reutilizabile.
- Azi pe podium vezi noile colecții de la Chanel, Louis Vuitton și Miu Miu.
Paris Fashion Week se apropie de final. Luni, în penultima zi a show-ului, cea mai așteptată colecție a fost cea a Stellei McCartney. Așa cum ne-a obișnuit, designerul britanic dedică noua colecție Mamei Natură.
Creatoarea este consacrată prin tributul pe care-l aduce în mod constant mediului înconjurător fiind fidelă materialelor reciclabile. Noile piese se remarcă printr-o identitate reblă care aduce în lumina reflectoarelor echilibrul dintre rafinamentul masculin și cel feminin.
Ce alte colecții s-au remarcat?
Colecția Mugler toamnă/iarnă 2024 a lui Casey Cadwallader a făcut furori la Paris Fashion Week. „Acum îmi doresc cu adevărat o creație glamour” a declarat designerul pentru tabloidul Vogue. Pentru noua colecție, Cadwallader a pus accent pe rochii transparente, franjuri și piele naturală.
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m9.png)
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m8.png)
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m7.png)
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m6.png)
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m5.png)
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m4.png)
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m3.png)
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m2.png)
![](https://media.smartradio.ro/2024/03/m1.png)
Azi, în ultima zi a show-ului de modă, vezi pe scenă noile colecții toamnă/iarnă 2024 Chanel, Louis Vuitton, Miu Miu și mulți alții.
Dacă ti-a plăcut articolul urmărește SmartRadio pe Facebook